Rulandské Modré / Pinot Noir 2020 - RESERVA

 
 

Lehký francouzský styl "pinotu". Barva cihlově červená. Ve vůni višňovo-třešňový kompot, hořká čokoláda. Plně ovocná chuť, až povidlová, čokoládovo-povidlová dochuť. Light French style "pinot". Brick red color. The aroma of cherry-cherry compote, dark chocolate. Fully fruity taste, up to plum jam, chocolate-plum jam aftertaste.

Dostupnost Vyprodáno
250 Kč
Kód produktu 1520
Kategorie Reserva - Červené / Red
Položka byla vyprodána...
 

Víno zrálo v akátovém sudu české výroby bednářství Fryzelka, který dodal vínu plnost. Vůně jde do višňo-třešňového kompotu a s výraznou čokoládou. I když je to lehký styl "pinotu", v chuti je jemně ovocný s výraznou dochutí po čokoládě s kokosem.  Je možné vychutnat i náznak třešní a jahod.  Víno bylo pravidelně mícháno na hrubých kvasnicích. Chuť je vyvážená příjemnou kyselinou, delikátním aromatem a dlouhou perzistencí. Technologie vína podporuje vyniknout odrůdovým vlastnostem typické pro danou odrůdu. Víno díky vysokému podílu alkoholu a nulovým zbytkovým cukrem má potenciál zrání na láhvi. Víno bylo vyrobeno pomoc technologie "minimalizace síry" ve víně, a to díky uvolněnému taninu ze sudu, který funguje jako konzervant spolu s vysokým obsahem alkoholu těchto vín.

The wine matured in an acacia barrel of the Czech production of the Fryzelka cooperage, which added fullness to the wine. The aroma goes to cherry-cherry compote and with a strong chocolate. Although it is a light "pinot" style, the taste is slightly fruity with a strong aftertaste of chocolate with coconut. The aftertaste is creamy. It is possible to enjoy a hint of cherries and strawberries. The wine was regularly blended on coarse yeast, which gave the wine a creamier taste and aroma. The taste is balanced by a pleasant acidity, delicate aroma and long persistence. The technology of the wine supports to excel in the varietal characteristics typical of the given variety. Thanks to its high alcohol content and zero residual sugar, the wine has the potential to mature in bottles. The wine was made with the help of "sulfur minimization" technology in the wine, thanks to the tannin released from the barrel, which acts as a preservative along with the high alcohol content of these wines.

Rulandské Modré 2020/Suché

Víno z České republiky

Bílé/Moravské zemské víno

Vinařství Ondřej Kubic III.

Hrádek u Znojma

...........................................................................................................................................

Pinot Noir 2020/Dry

Wine from the Czech Republic

White / Moravian regional wine

Ondřej Kubic Winery III.

Hrádek u Znojma

Hmotnost 1.325 kg
Ročník / Year 2020
Zbytkový cukr / Sugar 0 g/l
Kyselina / Tartaric 5,3 g/l
Obsah alkoholu / Alcohol content 12,1%
Objem lahve / Bottle size 0,75 l
Číslo šarže / Batch number 1520
Cukernatost v průměru / Sugar content on average 22°ČNM
Vinařská podoblast / Wine sub-region Znojemská
Vinařská obec / Wine village Božice
Viniční Trať / Vineyard Track Vinná Hora

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: