Sladká vína / Sweet

 

 

Tato "sladká" kategorie, která je obzvláště "suchými" vinaři opomíjena, je milována obrovskou skupinou příznivců, kteří na ní nedají dopustit. Je to kategorie vín, která je tou nejtěžší disciplínou na výrobu a kontrolu. Velkým uměním je skloubit vyvážený poměr cukrů a kyselin tak, aby víno působilo stále svěže a "kousavě". Z vašich reakcí vidíme, že se nám to daří tak, že každoročně jsou tyto odrůdy vyprodávány mezi prvními. Jako "lodivoda" bych jednoznačně vypíchl Pálavu, kterou prostě milujete. Stejně jako je pravidlem, připravujeme i Pálavu.

This "sweet" category, which is especially neglected by "dry" winemakers, is loved by a huge group of supporters who will not allow it. It is a category of wines that is the most difficult discipline to produce and control. The great art is to combine a balanced ratio of sugars and acids so that the wine still looks fresh and "biting". From your reactions, we see that we are doing well so that every year these varieties are sold out among the first. As a "pilot", I would definitely stab Pálava, which you just love. As a rule, we are also preparing Pálava.

 
230
3001230300

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • palava 1122
  Pálava 2022

  Pálava tohoto ročníku se vyznačuje plnou tramínovou vůní.. V chuti je to plné víno, s podtextem medu s vyváženou kyselinou, s citronovější dochutí.

  Pálava of this year is characterized by a full tramine aroma. The taste is a full-bodied wine, with an undertone of honey with balanced acidity, with a more lemony aftertaste.

   

  230 Kč
 • MT bot 1222
  Müller Thurgau 2022 Botrytis

  Toto nádherné víno má silně medovou botrytickou vůni. Chuť je velice plná, vysoce extraktivní, dlouhá a medovinová. V dochuti přechází do karamelizovaného cukru.

  This wonderful wine has a strong honey botrytis aroma. The taste is very full, highly extractive, long and honey-like.It turns into caramelized sugar in the aftertaste.

  300 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem